Marcin Możdżonek

Marcin Możdzonek - niekwestionowana legenda polskiej siatkówki. Z reprezentacją narodową zdobył Mistrzostwo Europy (2009) i Świata (2014). Występował z kadrą na olimpiadzie w Pekinie oraz w Londynie. W Polskiej drużynie, grając na pozycji środkowego, przez wiele lat stanowił o sile kadry, a od 2011 do 2014 pełnił w niej rolę kapitana.

Podczas długoletniej, seniorskiej kariery Marcin Możdzonek aktywnie uczestniczył w wielu działalnościach pozaboiskowych. W 2017 roku razem z m.in. Pawłem Zatorskim, Andrzejem Wroną oraz Łukaszem Kadziewiczem podczas pierwszej edycji Alei Gwiazd w Katowicach, odcisnął swoją dłoń, dokładając cegiełkę do popularyzacji siatkówki w naszym kraju.

Po zakończeniu kariery sportowej otworzył swój własny biznes - spółkę zajmującą się dystrybucją farb i żywic włoskiego producenta Atria. Firma Atria jest jedną z najbardziej produktywnych włoskich firm w branży farb, powłok oraz emalii, która działa nieprzerwanie od lat 60. ubiegłego wieku. Dzięki spółce Marcina, firmy budowlane z naszego kraju, są w stanie poznać produkty włoskiego producenta materiałów wykończeniowych.

Ponadto zaangażował się w rozwój rodzinnego biznesu - Agencji Ochrony Garda w Olsztynie, a także w działalność zajmującą się fotowoltaiką.

Przez wiele lat kibice polskiej siatkówki mogli poznać Marcina jako miłą oraz sympatyczną osobę. Na boisku posiadał wielkiego ducha walki, a każdy sympatyk kadry pamięta jego bloki na rywalach. Jednakże ograniczanie jego postaci tylko do tego, że potrafił tylko zablokować rywali, byłoby niestosowne.

Jako kapitan motywował do akcji swój zespół, a podczas nadchodzącego eventu z pewnością zmotywuje niejednego uczestnika wydarzenia.